Frazė atitinka Išplėstinė paieška
 lietuvių    English
 | Krepšelis (0 prekės)
Pradžia  Dažniausiai užduodami klausimai
 
 
 

Dažniausiai užduodami klausimai

  Bendri

  1. Vartotojai
  2. Individualūs vartotojai
  3. Institucijų vartotojai
  4. Skaityti be interneto (offline)
  5. Knygos failo (pvz., PDF formatu) atsisiuntimas
  6. Kur galite skaityti el. knygas
  7. Kur rasite savo el. knygas
  8. Skaitomos el. knygos puslapio vaizdo keitimas
  9. Pastabos (Notes) el. knygoje
  10. Pasižymėti (Bookmark) puslapį
  11. Knygos spausdinimas
  12. Paieška
  13. El. knygos įsigijimas skirtingam laikotarpiui
  14. Apmokėjimas už knygas
  15. Dažniausiai pasitaikančios klaidos:
  16. Institucijų prisijungimai prie VILNIUS TECH platformos
  17. Spausdintas knygas galima įsigyti
  18. Klausimus, pastabas, atsiliepimus

Bendri

 1. Vartotojai
 2. https://www.ebooks.vgtu.lt/ svetainėje vartotojai gali būti dviejų tipų: individualūs ir institucijos.

 3. Individualūs vartotojai
 4. susikuria paskyrą svetainėje ir gali pirkti norimas skaityti el. knygas. Šie vartotojai gali skaityti internete (online), o atsisiuntę skaityklę – be interneto (offline). Taip pat vartotojas gali knygoje pasižymėti reikiamą puslapį ir įrašyti pastabas.

 5. Institucijų vartotojai
 6. vartotojai, kurių institucijos prenumeruoja Vilnius Tech el. knygas. Jie gali skaityti prenumeruojamas knygas nemokamai, būdami savo institucijos tinkle arba prisijungę prie institucijos tinklo nuotoliniu būdų (pvz., Vilnius Tech bendruomenės nariai, būdami universitete arba prisijungę per VPN). Institucijų vartotojai, norintys skaityti knygą be interneto, pasižymėti puslapį ar pastabas, turi susikurti institucinio vartotojo paskyrą būdami prisijungę prie institucijos tinklo.

 7. Skaityti be interneto (offline)
 8. Norint skaityti el. knygas be interneto, reikia atsisiųsti iPublishCentral Readerskaityklę. Norint įsidiegti skaityklę telefone, reikia „iPublishCentral Reader“ programėlę atsisiųsti iš App store arba Google Play. Instituciniai vartotojai turėtų atsisiųsti skaityklę būdami institucijos tinkle ir prisijungę prie asmeninės paskyros.

 9. Knygos failo (pvz., PDF formatu) atsisiuntimas
 10. Tokios galimybės nėra. 

 11. Kur galite skaityti el. knygas
 12. kompiuteryje („Windows“, „Macos“), išmaniajame telefone ir planšetiniame kompiuteryje.

 13. Kur rasite savo el. knygas
 14. Įsigytas arba institucijos prenumeruojamas knygas rasite skiltyje „Mano lentyna“.

 15. Skaitomos el. knygos puslapio vaizdo keitimas
 16. Viršutinėje įrankių juostoje esančios ikonėlės leidžia keisti Jūsų skaitomos el. knygos vaizdą. Perkėlę žymeklį ant ikonos pamatysite, kam ji skirta:

  • Žymėjimo įrankis;
  • Pridėti pastabą;
  • Pridėti skirtuką;
  • Mastelio nustatymai;
  • Paieška;
  • Nustatymai (puslapio išdėstymas).
 17. Pastabos (Notes) el. knygoje
 18. Viršutinėje įrankių juostoje paspauskite ikonėlę „Pridėti pastabą“, tada paspauskite toje knygos puslapio vietoje, kurioje norite pasižymėti. Įrašykite savo pastabą ir spauskite „Išsaugoti“. Visas savo pastabas galite skaityti ir valdyti puslapyje „Mano aplankas“.

 19. Pasižymėti (Bookmark) puslapį
 20. Viršutinėje įrankių juostoje paspauskite ikonėlę „Pridėti skirtuką“ – taip skirtuku bus pažymėtas puslapis, kuris tuo metu bus atverstas (pvz., baigėte skaityti 53 psl., jį pažymite skirtuku, vėliau atsivertę knygą, žinosite, kurioje vietoje baigėte skaityti). Taip pat Jūs galėsite parašyti pastabą, kodėl šis puslapis Jums yra svarbus, ir pan. Skaityti ir valdyti savo skirtukus (Bookmarks) galėsite puslapyje „Mano aplankas“.

 21. Knygos spausdinimas
 22. El. knyga yra apsaugota, todėl vartotojas gali atsispausdinti tą patį puslapį tik vieną kartą.

  Kad galėtumėte atsispausdinti knygą, turite prisijungti prie savo paskyros, viršutinėje įrankių juostoje paspauskite ikonėlę su trimis taškais , tada rinkitės „Spausdinti“.

 23. Paieška
 24. Viršutinėje įrankių juostoje paspauskite ikonėlę „Paieška“, langelyje įrašykite ieškomą reikšminį žodį ir spauskite „Enter“. Gali tekti šiek tiek palaukti, kol bus sugeneruoti rezultatai. Jie bus pateikti stulpeliu, nurodant rastą žodį ar žodžio dalį, konkretų knygos puslapį ir skyrių.

 25. El. knygos įsigijimas skirtingam laikotarpiui
 26. Individualūs  vartotojai gali įsigyti el. knygą trims skirtingiems laikotarpiams: Semester – pusmečiui, Monthly – mėnesiui, Weekly – savaitei.

 27. Apmokėjimas už knygas
 28. Individualūs vartotojai sumokėti už el. knygas gali per „Paypal“. Informacija apie apmokėjimą Jūsų banko sąskaitoje atsiras iš karto „Impelsys“ vardu.

 29. Dažniausiai pasitaikančios klaidos:
  1. Vartotojas susikuria paskyrą ir vėliau su šiais prisijungimo duomenimis jungiasi būdamas institucijoje. Jam pateikiama informacija, kad prisijungimo duomenys neteisingi. Pvz., paskyrą susikuriate telefone naudodami mobiliuosius duomenis, o vėliau prisijungti bandote universitete naudodami universiteto interneto ryšį.
  2. Vartotojas susikuria paskyrą su institucijos el. paštu, bet neprisijungęs prie institucijos tinklo. Tokiu atveju toks vartotojas identifikuojamas kaip individualus vartotojas. Institucijos vartotojo paskyra gali būti sukurta tik būnant institucijos tinkle.
  3. Institucijos vartotojui nepavyksta prisijungti nuotoliniu būdu, pvz., būnant namuose ir naudojant namų interneto ryšį. Norint būti atpažintam kaip institucijos vartotojui, būtina prisijungti prie institucijos tinklo, pvz., dirbant nuotoliniu būdu prisijungti prie institucijos tinklo per VPN.
 30. Institucijų prisijungimai prie VILNIUS TECH platformos
 31. Jeigu Jūsų instituciją domina VILNIUS TECH el. knygų prenumerata, prašome rašyti el. paštu ebooks@vilniustech.lt

 32. Spausdintas knygas galima įsigyti
 33. knygynuose, kuriuos rasite čia.

 34. Klausimus, pastabas, atsiliepimus
 35. siųskite el. paštu ebooks@vilniustech.lt